Każda nowoczesna firma i organizacja, która chce elastycznie dopasowywać się do potrzeb rynku, wspiera potencjał płynący z pracy zespołowej i pracuje projektowo. Nowe idee, praca warsztatowa czy wymiana pomysłów potrzebują sprzyjających warunków i inspirującego środowiska. Z pomocą tej potrzebie przychodzi PIXEL – modułowy system firmy Bene, zaprojektowany, aby wspierać firmy i organizacje nastawione na dynamiczny rozwój.
Autorem koncepcji elastycznego systemu PIXEL jest Didi Lenz. Prosty a zarazem uniwersalny design jest dziełem austriackiego architekta Christiana Hornera.
Kreatywność i nieszablonowe myślenie to impuls do rozwoju współczesnych firm. To wyjście poza standardowe schematy myślowe, nadanie nowego znaczenia dobrze znanym rzeczom i zjawiskom oraz eksperymentowanie, które w efekcie prowadzi do ciekawych rozwiązań. Wielkie idee to często wynik pracy zespołowej, a ta potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, żeby mogła się rozwijać. System PIXEL wspiera wymianę wiedzy i doświadczeń, dostosowując się jednocześnie do aktualnych potrzeb firmy czy organizacji.
Promowany hasłem „Build Your Ideas”, jest kwintesencją zespołowego stylu pracy, a tym samym zmian, jakim musi sprostać współczesne biuro. Nie jest klasycznym system biurowym, to koncepcja elastycznej aranżacji przestrzeni do pracy zespołowej typu DIY.
U podstaw stworzenia modułów stała chęć wyjścia naprzeciw potrzebom firm bazujących nie na zasobach materialnych czy pracy odtwórczej, ale kreatywnej idei i pomysłach. Innowacja to praca zespołowa. Ile osób, tyle ciekawych punktów widzenia, których zderzenie może prowadzić do nowatorskich rozwiązań. Dlatego to właśnie podczas burz mózgów, formalnych dyskusji i nieformalnych spotkań przy kawie rodzą się przełomowe pomysły na biznes.
PIXEL – mały element o wielkich możliwościach
Idealny koncept dla elastycznej aranżacji miejsca do pracy zespołowej. Burza mózgów, praca w podgrupach czy przestrzeń do prezentacji? System ten oferuje znacznie więcej. W biurze będzie idealnym stolikiem, kiedy potrzebne jest miejsce na notatki, mobilnym siedziskiem, gdy chcemy popracować lub zrobić burzę mózgów a dwa moduły ustawione na sobie i przykryte blatem stworzą zaś w pełni funkcjonalny stół, na którym ustawimy laptop do prezentacji. To tylko niektóre z zastosowań modułów. To, co ostatecznie powstanie z zestawienia drewnianych boxów i metalowych konstrukcji, zależy tylko od potrzeb i dostępnego miejsca.
A co, jeśli to właśnie przestrzeń jest głównym ograniczeniem w aranżacji biura? Moduły można szybko przearanżować zamieniając stolik w ławę lub w trybunę do siedzenia, Po skończonej burzy mózgów kilka ruchów pozwoli uporządkować biuro i stworzyć komfortowe stanowiska do pracy w podgrupach.
Nowe rozwiązanie w rodzinie produktów PIXEL
Praca zespołowa jest zmienna i dynamiczna, dlatego PIXEL także nieustannie ewoluuje, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby współczesnych organizacji. Drewniane moduły dostępne są z szeregiem akcesoriów i dodatków, które umożliwiają szybką zmianę aranżacji biura. Blaty, łączniki czy siedziska zapewniają komfort i rozszerzają możliwość wykorzystania systemu do bieżących potrzeb firmy. A dzięki PIXEL TOWER – platformie lub regałach na kółkach szybko i sprawnie przemieścimy całą wieżę z Pixeli w dowolne miejsce.
Od 2021 roku do systemu dołączył nowy produkt – PIXEL Rack. Metalowe ramy mogą służyć jako miejsce do przechowywania modułów PIXEL, jako element konstrukcyjny podpierający blat, ale także samodzielna przegroda pokoju czy uchwyt na tablicę.
Nowością w asortymencie są także mniejsze moduły regałów oraz dodatkowe akcesoria, takie jak piórniki czy tablice suchościeralne, które pozwalają stworzyć kompleksowo wyposażone miejsce do pracy zespołowej nawet w bardzo małym biurze.
PIXEL nie tylko do biura
W trakcie czterech lat PIXEL zagościł w przestrzeniach wielu firm, organizacji czy start‑upów na całym świecie. Inspiruje młodych przedsiębiorców w miejscu, w którym liczy się przede wszystkim innowacyjna koncepcja biznesowa i praca zespołowa, pasuje idealnie do młodych umysłów, szybkiego tempa pracy i elastycznie zmieniających się potrzeb – przykładem jest firma Greiner Technology & Innovation GmbH posiadająca biuro w największym europejskim centrum rozwoju start‑upów lub BayStartUP – centrum rozwoju startu‑upów w Monachium. Stanowi także podstawę wyposażenia innowacyjnego laboratorium, otwartego w centrum techno‑kulturowym Ars Electronica w Linzu.
Potencjał i elastyczność tego systemu doceniło także wiele międzynarodowych firm. Drewniane moduły stały się ważnym elementem wyposażenia między innymi australijskiego oddziału Australia and New Zealand Banking Group w Auckland. Przestrzeń do spotkań z klientami pod nazwą „Workplace 2025” zaprojektowana została na kształt ogrodu, w którym idealnie wpisują się surowe, naturalne materiały.
Inną rolę wyznaczono zaś PIXELOWI w monachijskiej siedzibie firmy TELEFONICA. Główny operator usług telekomunikacyjnych w krajach hiszpańsko i portugalskojęzycznych, Wielkiej Brytanii i Niemczech szukał pomysłu na integrację i motywowanie zespołów wewnątrz firmy do wspólnej pracy. PIXEL doskonale spełnia ten cel, zapewnia ogólnodostępne miejsce do swobodnej wymiany pomysłów i współpracy pomiędzy pracownikami.
Dla firmy ConsenSys, wiodącej irlandzkiej firmy informatycznej, PIXEL stał się zaś sposobem na elastyczną aranżację biura w otwartej przestrzeni. Z drewnianych modułów zbudowano zarówno biurka dla pracowników, jak i stołu we wspólnych przestrzeniach roboczych. Dodatkowo design wpisał się idealnie z industrialny charakter biura firmy z Dublinie.
W Polsce koncept PIXEL można przetestować w Showroomie firmy Bene Warszawa, mieszczącym się przy ulicy Wołoskiej 9A w Warszawie.