Zarządzanie sobą
Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka – Liderka nieidealna
Jak się odnaleźć w męskiej branży, nie mając doświadczenia i autorytetu? Dlaczego warto przyznawać się do błędów przed sobą i innymi? Jak budować autentyczny styl przywództwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących świadomego zarządzania sobą i zespołem udziela Małgorzata Bieniaszewska w kolejnym odcinku „Sekretów Mistrzów”.
Bartosz Rosłoński, Immersion Games – Zaczynał jako trener tenisa, dziś jest prezesem spółki notowanej na giełdzie
Jak sportowa pasja pomaga w biznesie? Jak regularne treningi mogą ukształtować nawyki sprzyjające sukcesowi zawodowemu? Z jakimi wyrzeczeniami trzeba się liczyć, chcąc łączyć karierę sportową z biznesową? O tym w „Sekretach Mistrzów” opowiada Bartosz Rosłoński, na co dzień prezes Immersion Games i pasjonat sportu, który ma na swoim koncie medal Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, a obecnie reprezentant naszego kraju w padla.
Tomasz Woźniak, Future Mind: Kiedyś didżej, dzisiaj prezes
Jak łączyć zarządzanie dynamicznie rozwijającą się firmą doradztwa technologicznego z byciem tatą, mężem, tenisistą, wykładowcą i jeszcze z kilkoma innymi rolami? O tym w „Sekretach Mistrzów” opowiada Tomasz Woźniak, prezes Future Mind, który nie wierzy w magiczne recepty na efektywność, relaks czy work-life balance.
Karol Sadaj z Aion Banku: „Przy dużej złożoności problemów nie ma prostych rozwiązań”
Kolejny gość Sekretów Mistrzów opowiada o tym, jak wygląda jego dzień, co jest najtrudniejsze w zarządzaniu pierwszym cyfrowym bankiem w Polsce oraz jak dba o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.
Magdalena Pasecka, Innova Capital: Nie wierzę w to, że da się robić wszystko na 100%
W kolejnej odsłonie podcastu "Sekrety Mistrzów" rozmawiamy o blaskach i cieniach pracy w funduszu inwestycyjnym.
Czy badania osobowości mogą powiedzieć, jakim jestem liderem? (część 2)
Samoświadomość jest niezbędna dla osób, które na co dzień zarządzają pracą zespołów. Jedną z najważniejszych dróg do jej odkrycia jest zrozumienie złożoności swojej osobowości. Z pomocą przychodzą coraz szerzej dostępne i coraz lepiej zaprojektowane testy osobowości – przedstawiamy dwa kolejne.
Czy badania osobowości mogą powiedzieć, jakim jestem liderem? (część 1)
Samoświadomość jest niezbędna dla osób, które na co dzień zarządzają pracą zespołów. Jedną z najważniejszych dróg do jej odkrycia jest zrozumienie złożoności swojej osobowości. Z pomocą przychodzą coraz szerzej dostępne i coraz lepiej zaprojektowane testy osobowości.
Jak dopracować swój elevator pitch
Jedziesz windą. Ta zatrzymuje się na jednym z pięter, a do środka wchodzi klient twoich marzeń. Próbując nawiązać krótką pogawędkę, pyta, czym się zajmujesz. Masz kilkanaście sekund, aby o tym opowiedzieć. Jak to zrobić, wzbudzając jego zainteresowanie? Rozwiązanie jest proste – musisz udoskonalić swój elevator pitch.
Jak wrócić z urlopu i przeżyć?
Zbliża się koniec urlopu, a ty, zamiast napawać się ostatnimi chwilami wakacji, zaczynasz rozmyślać o stosach maili i niedokończonych projektów, które czekają na ciebie w pracy? Niestety bywa i tak – urlop, zamiast niwelować stres, potrafi go skutecznie wzmocnić. Na szczęście są sposoby na to, by wrócić do pracy miękko i bezstresowo.
Udany urlop, czyli co zrobić, by nikt nie zawracał ci głowy
Dla 64% Polaków udany urlop jest kluczowym elementem utrzymania zadowolenia z pracy. Mimo to aż połowa ankietowanych byłaby gotowa zrezygnować z części czasu wolnego w zamian za podwyżkę lub awans. Tymczasem czas na regenerację jest niezbędny, aby potem móc efektywnie wykonywać codzienne zadania.
Nieomylny lider – siedem błędów, które mogą osłabić twój autorytet
Autorytet szefa jest rzeczą bezcenną, tym bardziej, kiedy nad firmą gromadzą się chmury i potrzebne jest maksymalne zaangażowanie pracowników. Niestety, liderzy są tylko ludźmi i również popełniają błędy, dlatego dobrze jest poznać pułapki, w które czasem wpadają. Nauczmy się ich unikać, aby móc skuteczniej i efektywniej zarządzać, nie tylko w czasach kryzysu.
7 nawyków szczęśliwego lidera - "Sekrety Mistrzów" z Victorią Iwanowską
Poznaj praktyczne podejście do budowania swojego szczęścia tu i teraz. Wysłuchaj rozmowy Joanny Koprowskiej z „ICAN Management Review” z Victorią Iwanowską z agencji [vi:] i przekonaj się, jak zawsze znaleźć czas na satysfakcjonujące życie.
Jak skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki - rozmowa z Ewą Stelmasiak
Wprowadzanie zmian nie jest łatwe, dlatego nim zaczniesz realizować prozdrowotne postanowienia – posłuchaj kolejnego epizodu "Sekretów Mistrzów".
Pięć sygnałów dla lidera, których nie wolno zlekceważyć. Czego uczy nas odejście Donalda Trumpa
Każdy lider organizacji powinien powtarzać sobie czasem refren piosenki zespołu Perfect: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym". W tym artykule przedstawiamy pięć ważnych symptomów tego, że przedsiębiorstwo znajduje się w rękach przywódcy, która zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością...
Potęga pozytywnego nastawienia - rozmowa z prof. Pawłem Jurkiem
Ty też możesz czerpać korzyści z odkryć dotyczących sposobów myślenia. Jeśli chcesz wydobyć z siebie i innych to co najlepsze, odkryj potęgę pozytywnego nastawienia.
Superpracownicy przyszłości nieustannie zdobywają nową wiedzę
Przestaje się liczyć to, co wiesz i umiesz teraz. Znaczenie zyskuje to, czego możesz się dowiedzieć i nauczyć w przyszłości oraz chęć, by nieustannie zdobywać nową wiedzę. Superpracownicy przyszłości to osoby, które śpiewająco odnajdują się poza strefą komfortu.
Jak sobie radzić z szefem-psychopatą
Psychopaci często zasiadają na kierowniczych stanowiskach. Co więcej – tacy liderzy okazują się często bardzo skuteczni. Jak z nimi współpracować?
CV to nie jest odpowiedź na ofertę pracy. Pięć pytań, które wcześniej warto sobie zadać
Dotknęła cię fala zwolnień spowodowanych przez pandemię COVID-19? Zanim zaczniesz szukać nowej pracy i poinformujesz o tym na LinkedIn, zatrzymaj się, a sytuację, w jakiej się znalazłeś, potraktuj jak szansę.
Niebezpieczne mity na temat neuronauki
Mózg to jedyny organ, który może pomóc dowieźć roczny projekt w dwa tygodnie, ale też zwolnić z pracy za brak jednego zera w wygranej ofercie. Chcesz go w pełni kontrolować, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poniżej znajdziesz krótką instrukcję pokazującą pułapki czyhające na każdego, kto chce lepiej poznać swój mózg i świadomie kierować jego rozwojem.
Dlaczego walka ze stresem nie jest wskazana?
Ze wszystkich stron atakuje nas stres. Mało tego, gdzie się nie odwrócimy, tam dobre rady, jak skutecznie z nim walczyć. Tylko, że „walka” sama w sobie też niesie stres. I tak się koło zamyka. Jak wobec tego poradzić sobie z tą epidemią stresu i cudownych sposobów na zapanowanie nad nim? Co robić?