Agnieszka Węglarzstrateg i praktyk biznesowy współpracujący z największymi firmami w Polsce

weg
Specjalizacja
  • Marketing
  • Sprzedaż konsultacyjna w B2B
  • Budowanie oferty wartości

Strateg i praktyk biznesowy współpracujący z największymi firmami w Polsce, ceniony doradca i wykładowca z 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu marką i szeroko pojętymi działaniami marketingowymi. Specjalizuje się w diagnozowaniu problemów marketingowych oraz budowaniu strategii i rozwiązań w obszarze marketingu mix. Jest współtwórcą i dyrektorem programu B2B Business Development Program™ oraz wykładowcą marketingu strategicznego i marketingu relacji w pozostałych programach rozwojowych ofertowanych przez ICAN Institute.

Brała udział w wielu dużych projektach marketingowych, takich jak wprowadzenie na rynek telewizji satelitarnej Wizja TV, kampania prywatyzacyjna TPSA, wprowadzenie na rynek Bankowego OFE, a także odświeżenie pozycjonowania marki Era i Kinder Bueno.

W latach 1996-2001 pracowała jako menedżer w zespołach obsługi klienta w takich międzynarodowych agencjach reklamowych jak JWT, Ammirati Puris Lintas i Publicis, gdzie realizowała kampanie marketingowe dla największych marek polskich i światowych.

Od roku 2001 do roku 2006 była dyrektorem Działu Strategii w agencji G7, zapewniającym doradztwo strategiczne dla większości marek należących do klientów agencji, m.in. dla takich firm jak Era, Hortex, Chipita, PZU Życie, Warta, Ferrero oraz Kredyt Bank.

W latach 2007-2013 związana była z firmą Polkomtel, gdzie odpowiadała za obszar strategii marketingowej dla rynku masowego i SOHO, a następnie za zarządzanie marką i wiedzą o kliencie. W okresie 2013-2014 była  dyrektorem marketingu w Sygnity S.A., gdzie zajmowała się rozwojem strategii marketingowej, a także zarządzaniem marką, marketingiem produktowym, PR-em oraz komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną firmy. Od 2014 roku prowadzi własną działalność konsultingową.

Jest uznanym spikerem na konferencjach biznesowych związanych z marketingiem, sprzedażą i rozwojem biznesu w B2B oraz autorką wielu artykułów o tej tematyce. Prowadzi blog biznesowy www.agnieszkaweglarz.com/.

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka University College Galway oraz Sussex University w dziedzinie ekonomii i zarządzania. Od czasów studiów zaczytuje się w książkach o tematyce biznesowej i filozoficznej. W wolnych chwilach trenuje wushu (chińskie sztuki walki) i aktywnie wspiera fundacje zajmujące się bezdomnymi zwierzętami.

Poznaj innych prowadzących