dr Alex Osterwalderświatowy ekspert strategii biznesowej

08.09.2016 Warszawa
Konferencja Wygrywające oferty Wartości  z udziałem dr Alexa Osterwalder
Fot. Marek Kowalczyk

Przedsiębiorca i twórca innowacyjnych modeli biznesowych, uzyskał stopień doktora na HEC Lausanne w Szwajcarii.

Współzałożyciel Strategyzer, czołowej firmy z sektora SaaS, która pomaga organizacjom w tworzeniu nowych mechanizmów rozwoju, lepszych propozycji wartości oraz skutecznych modeli biznesowych za pośrednictwem aplikacji oraz moderowanych kursów online. Autor książek Business Model Generation i Value Proposition Design (w Polsce wydanej przez ICAN Institute jako Projektowanie propozycji wartości), które sprzedały się w ponad 1 mln egzemplarzy w 37 językach.

W listopadzie 2015 roku Alex zdobył nagrodę w dziedzinie strategii przyznawaną przez Thinkers50. Uważa się go za jednego z piętnastu czołowych myślicieli biznesowych na świecie. W 2013 roku został pierwszym laureatem Innovation Luminary Award. Jest zapraszany na specjalne prelekcje przez firmy z listy Fortune 500 oraz wykłada gościnnie na uniwersytetach na całym świecie, m.in. Wharton, Stanford, Berkeley, IESE, MIT, KAUST i IMD.

Alex Osterwalder był gościem specjalnym konferencji „Wygrywające oferty wartości” organizowanej przez ICAN Institute i „Harvard Business Review Polska” (2016).

Poznaj innych prowadzących