dr Marshall Goldsmithexecutive coach 150 liderów największych światowych korporacji

goldsmith

Światowy autorytet przywództwa, mentor liderów największych globalnych organizacji. Laureat prestiżowych nagród (w tym dwukrotnie Leadership Award przyznanej przez Thinkers50), autor takich bestsellerów jak MOJO czy What Got You Here, Won’t Get You There.

Jego najnowsza książka – Triggers – szybko stała się numerem 1 na liście bestsellerów („New York Times” i „Wall Street Journal”). Stanowi efekt 2 lat intensywnej pracy, podczas których Goldsmith przeprowadził aż 79 różnych badań z udziałem 2537 respondentów. Książka pokazuje, jaki wpływ na osiąganie celów przez liderów ma ich otoczenie biznesowe oraz szereg czynników zwanych „wyzwalaczami” (triggers), które wspierają lub sabotują sukces.

Badaniami oraz rozwiązaniami przedstawionymi w tej publikacji Marshall Goldsmith podzielił się z uczestnikami konferencji ICAN Institute i „Harvard Business Review Polska” – „Wyzwól ukryty potencjał rozwoju: w sobie i swoich podwładnych” (2016). Wcześniej gościł w Warszawie jako gość specjalny konferencji „Lider na trudne czasy” (2013).

Marshall Goldsmith jest także współtwórcą narzędzia diagnostycznego Global Leader of the Future. Jest ono wynikiem pogłębionych wywiadów z dyrektorami zarządzającymi przedsiębiorstwami z listy Fortune 100, 18 światowymi autorytetami przywództwa oraz 300 menedżerami najwyższego szczebla reprezentującymi 200 organizacji z 6 kontynentów.

GLOF skupia się na badaniu i rozwoju kompetencji, które umożliwiają skuteczne przewodzenie w środowisku międzynarodowym. Przeznaczone jest dla osób, które już pełnią funkcję liderów w globalnych przedsiębiorstwach, jak i tych, które są przygotowywane do wyzwań w nowej funkcji. Narzędzie to stanowi integralną część programu Personal Leadership Academy™ w ICAN Institute.

Poznaj innych prowadzących