Grzegorz Łapińskiwiceprezes zarządu w Polskie ePłatności SA, Business Expert w ICAN Institute, ekspert w zakresie strategii, transformacji, doradztwa, finansów i sprzedaży z 22-letnim doświadczeniem

grzegorz-lapinski
Specjalizacja
  • Strategia
  • Transformacja

Posiada doświadczenie na stanowiskach w zarządach i radach nadzorczych międzynarodowych korporacji. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa zarządu w Polskie ePłatności SA – spółce z portfela funduszu inwestycyjnego Innova Capital.

Wcześniej zdobywał doświadczenie jako wiceprezes zarządu i dyrektor generalny pionu sprzedaży w First Data/PolCard, a także jako dyrektor finansowy i prezes First Data Poland Holding. Był odpowiedzialny za rynki: polski, grecki i kraje bałtyckie. Ponadto przez 10 był związany z branżą doradczą, pracując na stanowisku Senior Managera w Ernst & Young (EY).

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w kraju, jak i zagranicą, pracując przez 7 lat w takich państwach, jak Holandia, Stany Zjednoczone, Grecja i Irlandia.

W kręgu jego zainteresowań znajdują się następujące obszary: strategia, transformacja/restrukturyzacja, sprzedaż, marketing, finanse i M&A, operacje, doradztwo i konsulting.

Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia Executive MBA University of Chicago Booth School of Business. Jako zrzeszony członek należy do Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), a ponadto jest stypendystą University College Galway.

Prywatnie każdą wolną chwilę stara się spędzać na treningach kick-boxingu lub planując  i realizując kolejne podróże ze swoją rodziną.

Poznaj innych prowadzących