dr Piotr Wiśniewski międzynarodowy konsultant, trener

Piotr Wiśniewski
Specjalizacja
  • Zarządzanie zespołem
  • Rola menedżera
  • Motywacja i zaangażowanie
  • Przywództwo
  • Transformacja organizacji

Dyrektor zarządzający DB77 Consulting z ponaddziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami, w tym dużymi zakładami produkcyjnymi. Od 12 lat zasiada w radach nadzorczych różnych europejskich spółek produkcyjnych oraz handlowych (do tej pory był członkiem prawie 30 rad), odpowiadając za budowę i dobór członków zarządów oraz za tworzenie strategii z ramienia właścicieli.

Przez pięć lat pełnił rolę dyrektora zarządzającego Maflow – międzynarodowej firmy z branży motoryzacyjnej z oddziałami w Europie, Azji i obu Amerykach, zatrudniającej ponad 3500 pracowników. Dzięki nowej polityce rozwoju przedsiębiorstwo odbudowało silną pozycję na rynku i wyszło naprzeciw wymaganiom klientów, czego dowodem jest szereg nagród przyznanych przez takie firmy jak: VW, Audi, BMW, Jaguar Land Rover. Za przeprowadzoną z sukcesem restrukturyzację Piotr Wiśniewski został laureatem nagrody TOP Manager przemysłu automotive. Pracując w Maflow stworzył również program zarządzania talentami – Talent Management Maflow, który został opisany na łamach „Harvard Business Review Polska” jako integralna część studium przypadku odbudowy przedsiębiorstwa dzięki zaangażowaniu pracowników.

Absolwent Harvard Business School. W 2009 r. obronił tytuł doktora nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Swoim doświadczeniem dzieli się jako wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz w ICAN Institute.

Od 20 lat startuje w maratonach i zawodach triatlonowych Ironman, z pasją zgłębia historię motoryzacji w ujęciu technicznym i biznesowym, ale najbardziej ceni sobie czas spędzany z córkami (7 i 8 lat).

Poznaj innych prowadzących