prof. Andrew McAfeeświatowy autorytet w dziedzinie cyfryzacji biznesu

andrew-mcafee

Zasłynął dzięki unikalnemu spojrzeniu na wpływ nowych technologii na biznes, ekonomię oraz społeczeństwo. Twórca pojęcia Enterprise 2.0. Książka McAfee’ego Przedsiębiorstwo 2.0 (Enterprise 2.0: New Collaborative Tools for Your Organization’s Toughest Challenges) ukazała się w listopadzie 2009 roku nakładem Harvard Business School Press i stała się „biblią” wykorzystania technologii w biznesie.

Wykłada na całym świecie w ramach programów kształcenia kadr zarządzających. Obecnie kieruje wydziałem badań w Center for Digital Business w MIT Soan School of Management. Wcześniej był profesorem w Harvard Business School, gdzie uzyskał również tytuł doktora.

Od lat prowadzi opiniotwórczy blog The Busniess Impact of IT. Swoją wiedzą dzieli się również w licznych artykułach m.in. na łamach „Harvard Business Review”, „The Economist”, „The Wall St. Journal”, „The New York Times”. Dwa razy gościł na liście najbardziej wpływowych osób w branży IT na świecie (100 Most Influential People IT). Wraz z Erikiem Brynjolfssonem w 2015 roku otrzymał od Thinkers 50 główną nagrodę w kategorii Digital Thinkers.

Jego druga książka The Second Machine Age: Work, Progress, and Prosperity in a Time of Brilliant Technologies znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa” oraz na liście najlepszych książek biznesowych według „Financial Times”.

Na zaproszenie „Harvard Business Review Polska” i ICAN Institute prof. Andrew McAfee był gościem specjalnym na dwóch konferencjach: Enterprise 2.0 (2011), Rewolucja technologiczna i jej wpływ na przyszłość biznesu (2014).

Poznaj innych prowadzących