prof. Andy Zoltners światowy lider doradztwa w sprzedaży, założyciel ZS Associates

04-10-06-andy-zoltners-no-glasses_color

Twórca największej na świecie firmy doradczej specjalizującej się w podnoszeniu efektywności sił sprzedażowych – ZS Associates, której sukces dostrzeżono i nagrodzono przynależnością do Chicago Entrepreneurship Hall of Fame w 2005 roku

Andy Zoltners pracował jako konsultant w ponad 100 firmach w 20 krajach na świecie. Przez 35 lat wykładał zagadnienia związane z zarządzaniem personelem sprzedażowym na kursach menedżerskich, MBA i studiach doktoranckich w Kellogg School of Management na Northwestern University. Autor ponad 40 renomowanych publikacji (w tym artykułów w „Harvard Business Review”) i wpływowych książek na temat modeli marketingowych i zarządzania sprzedażą, m.in. Building a Wining Sales Force, The Fait Firm, Sales Force Performance.

Prof. Zoltners specjalizuje się przede wszystkim w: strategii, rozmiarach i strukturze personelu sprzedażowego, systemach wynagrodzeń personelu sprzedażowego oraz skuteczności sprzedawców.

Na podstawie swoich badań, obserwacji i kontaktów z firmami wyróżnił aż 30 głównych „czynników ograniczających” sprzedaż. Przedstawił je polskim menedżerom podczas konferencji „Harvard Business Review Polska” i ICAN Institute Sprzedaż z turbodoładowaniem, która odbyła się w 2014 roku. Była to jego pierwsza – i jak dotychczas – jedyna taka wizyta w Polsce.

Poznaj innych prowadzących