prof. Heike Bruchuznana ekspertka przywództwa i zarządzania energią organizacji

bruh

Profesor przywództwa i zarządzania uznawana za jedną z najważniejszych postaci w tych dziedzinach. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Przywództwa na University of St. Gallen w Szwajcarii. Wykłada także w London Business School oraz na prestiżowych uczelniach w USA i w Europie.

Jej badania naukowe koncentrują się na zagadnieniach praktycznego przywództwa, zarządzania ludźmi i energii organizacyjnej. Napisała na te tematy wiele artykułów, które ukazały się na łamach „Harvard Business Review”. Autorka kilku książek, w tym bestsellera A Bias for Action. W oparciu o badania i indywidualne wywiady w wielu firmach, m.in. BP, GE, Sony, Philips, opracowała proste strategie na wzmocnienie indywidualnej woli i zdolności menedżerów do podejmowania skutecznych działań.

Ostatnio zajmuje się głównie wpływem emocji na zespoły i jednostki, energią organizacyjną oraz zagadnieniami związanymi z odpowiedzialnością korporacyjną. Przeprowadziła pionierski program Organizational Energy, badający uwarunkowania skutecznego zarządzania energią poszczególnych pracowników, zespołów i przedsiębiorstw.

Swoją wiedzę w tym zakresie prof. Heike Bruch przekazała uczestnikom konferencji ICAN Institute i „Harvard Business Review Polska” – Zarządzanie energią własną i organizacji (2012).

Poznaj innych prowadzących