Wojciech Grykopraktyk zarządzania w sektorze finansowym

gryk
Specjalizacja
  • Finanse
  • Zarządzanie ryzykiem
  • Strategia

Praktyk biznesowy i ceniony doradca w obszarze finansów i strategii z niemal 30-letnim doświadczeniem. Tworzył strategię biur maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Z ICAN Institute związany od 2006 roku. Prowadzi sesje o finansach oraz wygrywających strategiach podczas programów rozwojowych ManagementTM oraz Sales Leadership ProgramTM.

Ma duże doświadczenia na najwyższych stanowiskach zarządczych. Pracował m.in. dla Banku Pekao S.A. jako doradca zarządu i zastępca dyrektora Centralnego Biura Maklerskiego. Był wtedy odpowiedzialny za stworzenie towarzystwa funduszy powierniczych z amerykańskim Alliance Capital Management. Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu oraz dyrektora inwestycyjnego w Przymierzu Towarzystwa Funduszy Powierniczych SA.

Był prezesem zarządu Pekao/Alliance Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego SA oraz wiceprezesem zarządu w Pekao Financial Services Sp. z o.o. i CEE Property Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych SA. Jako dyrektor w spółce RUCH odpowiadał za sprzedaż prasy i usług w sieciach partnerskich.

W 1997 roku zarządzany przez niego Fundusz Zrównoważony Eurofundusz 1 zdobył, przyznawany przez Giełdę Papierów Wartościowych, tytuł Złotego Byka.

Absolwent handlu zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa) ze specjalnością ekonomika i organizacja handlu zagranicznego.

Makler papierów wartościowych, zapalony inwestor i wielbiciel sportów zimowych, szczególnie snowboardu i nart. Relaksuje się przy dobrej książce.

Poznaj innych prowadzących