Zarządzanie ryzykiem
Chemia mózgu a skłonność do ryzyka
Jak zachowujesz się w sytuacjach obarczonych dużym ryzkiem? Wchodzisz w nie, czy raczej wycofujesz się? To, w jaki sposób podejmujesz decyzje, w znacznej mierze zależy od… chemii twojego mózgu i „intuicji bólowej”. O tym, dlaczego raz na tym możesz zyskać, a raz stracić, rozmawiamy z dr. hab. Szymonem Wicharym, profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Już jest! Nowy numer "ICAN Management Review"
Dwadzieścia miesięcy temu chiński uczony Li Chen uciekł do Stanów, zabierając ze sobą dyskietkę z danymi o najważniejszej broni biologicznej Chińczyków z ostatnich dziesięciu lat.
Poznaj prawdę o swoim kontrahencie
Zarówno przedsiębiorcy, jak i menedżerowie są coraz bardziej świadomi zagrożeń wynikających ze współpracy z partnerem, na temat którego brak pełnej informacji.
Inwestowanie w start-upy. Sieci obniżają ryzyko.
Dlaczego warto zainteresować się startupami? Jakie przynoszą korzyśći? A jakie niosą ryzyko?
Inwestowanie w start-upy. Sieci obniżają ryzyko.
Dlaczego warto zainteresować się startupami? Jakie przynoszą korzyśći? A jakie niosą ryzyko?
Zarządzanie ryzykiem 2013. Wyłudzenia coraz większym wyzwaniem dla firm
Organizacje na całym świecie notują coraz większe straty, których źródłem są wyłudzenia. Jak skutecznie ograniczać ich skalę?
Kompleksowe zarządzanie ryzykiem i przeciwdziałanie nadużyciom
W każdej działalności gospodarczej występują ryzyka, tak finansowe, jak organizacyjne, a przedsiębiorcy i firmy są nieustannie narażani na rozliczne nadużycia.
Czy ryzyko można ujarzmić?
Przedstawiamy zredagowany zapis debaty redakcyjnej "Harvard Business Review Polska" poświęconej temu, jak zwiększać bezpieczeństwo firmy na każdym z poziomów.