Szkolenie dla managerów HR chcących skutecznie współpracować z zarządem
Jedyne takie szkolenie w Polsce poświęcone budowaniu strategicznej pozycji HR
Chcesz, by zarząd w końcu docenił HR, a Ciebie traktował jako kluczowego partnera? Weź udział w szkoleniu ICAN Strategic HR Management™, które rozwija kompetencje strategiczne działów personalnych! Nauczysz się budować silną pozycję lidera HR, łączyć strategię HR ze strategią firmy i skutecznie pracować z zarządem, w tym prezentować uzasadnienie biznesowe dla działań HR.
Efekty szkolenia? Przekonasz decydentów do swoich pomysłów, staniesz się zaufanym doradcą dla zarządu, rozwiniesz swoją karierę oraz będziesz mieć realny wpływ na rozwój firmy i jej pracowników. Pobierz bezpłatną broszurę i dowiedz się więcej!
Jak dużą rolę pełni HR w polskich firmach?
Wyniki badań ICAN Research pokazują, że potencjał tego obszaru nie jest w pełni wykorzystany. Bądź pierwszy, który to zrobi i zyskaj przewagę konkurencyjną.
Tylko owocna współpraca na linii HR – zarząd może przynieść satysfakcjonujące rezultaty mimo niepokojących tendencji na rynku pracy!
Korzyści ze szkolenia dla HR managerów
Zobacz, jak udział w ICAN Strategic HR Management™ przełoży się na rozwój Twojej kariery i wzrost całej firmy.
Dla kogo jest szkolenie ICAN Strategic HR Management™
Podczas szkolenia spotkasz dyrektorów i menedżerów HR, z którymi wymienisz się wiedzą i doświadczeniami.
Zarezerwuj miejsceDla dyrektorów i menedżerów HR, którzy chcą zwiększyć kompetencje strategiczne i przywódcze.
Specjalistów HR przygotowywanych do awansów, chcących zwiększyć świadomość potrzeb biznesowych i wykazać wartość swojej pracy przed zarządem.
Przedstawicieli działów HR, którzy zamierzają stać się głównymi doradcami zarządów przy podejmowaniu kluczowych decyzji.
Historie liderów, którzy odnieśli sukces z ICAN
Zobacz, jak udział w naszych programach wpłynął na ich pracę i karierę.
Poznaj zakres merytoryczny sesji
Zobacz, czego się dowiesz i jakie kompetencje zdobędziesz.
HR jako strategiczny partner biznesu w budowaniu organizacji przyszłości (Future-Fit-Organization)
Podczas tej sesji dowiesz się, jak obecnie w biznesie podchodzi się do tworzenia i wdrażania strategii i co to oznacza dla projektowania strategii HR. Nauczysz się jakie metodyki stosować i jak mierzyć skuteczność wdrażanych inicjatyw strategicznych oraz będziesz wiedzieć, jak poruszać się w gąszczu zachodzących zmian (cyfryzacja, niepewność, tempo zmian), tak aby budować strategię dla organizacji gotowej na każdy scenariusz pod kątem kapitału ludzkiego.
Wdrożenie strategii i zarządzanie zmianą
Podczas tej sesji dowiesz się jak stać się kluczowym graczem w procesie realizacji strategii firmy. Nauczysz się, jak projektować strategię komunikacji w obszarze zmiany organizacyjnej, tak aby zapewnić pracownikom maksymalne bezpieczeństwo psychologiczne, w szczególności w czasach cyfryzacji i pracy hybrydowej/zdalnej. Dowiesz się, jak skutecznie wspierać menedżerów w przeprowadzaniu zmian w pracy z zespołami.
Budowanie i rozwój organizacji przyszłości z perspektywy HR
Dowiesz się na sesji trzeciej, jak budować kompetencje przyszłości i kształtować odpowiednie nastawienie pracowników do zmian (resilience, agility) i uczenia się nowych umiejętności (growth mindset). Ponadto, dowiesz się jak kreować kulturę organizacyjną stanowiącą przewagę konkurencyjną firmy. Zdobędziesz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł/mogła przewodzić w procesach transformacji kultury organizacyjnej.
Nowoczesne metody kreowania doświadczeń pracowników rola i zadania
Na sesji czwartej poznasz koncepcje organizacji opartej na doświadczeniach (experience-based organization) oraz jej implikacji dla zarządzania pracownikami i kulturą organizacyjną. Dowiesz się również w jaki sposób należy budować strategię doświadczeń pracowniczych, uwzględniających cele organizacji oraz potrzeby i oczekiwania pracowników.
Budowanie efektywnej organizacji
Nauczysz się, jak wykorzystać zdobycze neuronauki, tak aby kształtować miejsce pracy przyjazne dla mózgu (każdego pracownika), co przełoży się na lepsze rezultaty biznesowe (m.in. wykorzystanie stanu flow, zarządzanie koncentracją, wykorzystanie naturalnych predyspozycji biologicznych do maksymalnego wykorzystania potencjału, nowe nawyki pracy hybrydowej/zdalnej). Zdobędziesz również praktyczne narzędzia do pracy w obszarze różnorodności, inkluzywności, równości, wzmacniając poczucie przynależności.
EVP (employee value proposition) w kontekście pozyskiwania, utrzymania i rozwoju pracowników: od tworzenia do realizacji
Nauczysz się na tej sesji, jak budować wartość dla pracowników, dzięki czemu przyciągniesz i utrzymasz talenty, będziesz efektywniej wykorzystywać potencjał drzemiący w pracownikach oraz nauczysz się, jak tworzyć i wdrażać w nowoczesny sposób modele kompetencyjne w Twojej organizacji, które wspierają realizację celów strategicznych firmy.
Budowanie pozycji HR w organizacji: zarządzanie interesariuszami, komunikacja i perswazja
Zdobędziesz narzędzia w zakresie definiowania i prezentowania uzasadnienia biznesowego dla strategicznych inicjatyw rozwojowych w obszarze HR (jak w twardy sposób mówić o miękkich sprawach, aby przekonać decydentów/sponsorów).
Zbudujesz silną markę osobistą, dzięki umiejętnościom z obszaru personal branding i zarządzania kluczowymi interesariuszami w procesach wdrażania inicjatyw HR.
To właśnie oni: uznani praktycy, badacze i liderzy będą pracować z Tobą w trakcie naszego programu.
Paula Wąsowska, DBA
Ekspert i wykładowca ICAN Institute
Andrzej Borczyk
Lider biznesu
Jacek Gwóźdź
Konsultant biznesowy oraz Coach
dr Maria Mycielska
Ekspertka w obszarze diagnozy i zarządzania kulturą organizacyjną
dr Iwo Zmyślony
Dyrektor HR, projektant kultury, usług i doświadczeń, metodolog procesów projektowych
Aleksandra Ślifirska
Założycielka Instytutu Komunikacji Medialnej, którego misją jest edukacja z zakresu komunikacji w biznesie
Dominika Pikul
Neuronaukowiec
Joanna Pommersbach
Konsultant HR i trener przywództwa
Piotr Stohnij
Ekspert w zakresie nowego marketingu i zmian pokoleniowych w biznesie
Marcin Słomski, FCAA
Ekspert ds. optymalizacji wartości przedsiębiorstw i finansów
Zdobyte przez Ciebie kompetencje potwierdza certyfikat ICAN Institute
Każdy uczestnik programu rozwojowego ICAN Institute otrzyma prestiżowy certyfikat. Jest to dokument ceniony na rynku pracy i pożądany zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i wewnętrznych planach sukcesyjnych.
Lokalizacja szkolenia ICAN Strategic HR Management™
Szkolenie odbywa się w Warszawie w siedzibie ICAN Institute. To wygodna, dobrze skomunikowana lokalizacja tuż obok stacji Metro Wilanowska. Dzięki temu uczestnicy nie będą mieć problemu z dojazdem.
ICAN Strategic HR Management™ składa się z 7 dwudniowych sesji zajęciowych (łącznie 14 dni), które odbywają się raz w miesiącu w cyklach środa-czwartek lub piątek-sobota. Z wyprzedzeniem zaplanujesz udział w zajęciach lub skorzystasz z możliwości odrobienia danej sesji w innym terminie. Sprawdź harmonogram szkolenia i dowiedz się, kiedy startuje najbliższa grupa.
Gwarancja jakości: zero ryzyka i zwrot kosztów
Wiemy, że inwestycja w program może wiązać się z obawami. Dlatego jako jedyni w Polsce oferujemy Ci unikalną gwarancję jakości: jeśli po 1 sesji (2 dni zajęciowe) uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zrezygnować z udziału i otrzymać całkowity zwrot kosztów.
Tak, zwrócimy Ci pieniądze w 100%. Z udziałem w szkoleniu nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwości rozwoju i realne efekty.
Prezes zarządu ICAN Institute
W Klubie HR tworzymy społeczność, dla której istotne jest podniesienie kompetencji działów zarządzania zasobami ludzkimi oraz uczynienie ich strategicznymi partnerami firmy. Klub pomaga osobom znajdującym się na różnych szczeblach kariery w obszarze human resources zdobyć wiedzę, dzięki której będą mogły spojrzeć na swoją organizację z szerszej perspektywy.
Masz pytania? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem. Omówimy Twoje potrzeby rozwoju i pomożemy podjąć decyzję o udziale w programie.
a my skontaktujemy się z Tobą!
Tak, w zależności od indywidualnych potrzeb możesz wykupić pojedyncze sesje szkoleniowe. Jeśli chcesz kupić wybraną sesję, skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie lub zadzwoń na infolinię pod numer +22 250 11 40.
Jako uczestnik szkolenia otrzymujesz gwarancję, która pozwala Ci po 1 sesji (2 dni zajęciowe) zrezygnować z dalszej nauki i otrzymać 100% zwrot kosztów, jeśli w tym czasie uznasz, że szkolenie nie spełnia Twoich oczekiwań. Możesz także zmienić program na inny, który będzie bardziej dopasowany do Twoich potrzeb.
Wystawiamy fakturę w pierwszym dniu szkolenia. Dzięki temu firma może szybko wliczyć szkolenie w koszty. Możliwa jest płatność ratalna. Istnieje także możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, do którego pomagamy przygotować wnioski.
Przy wyborze odpowiedniego szkolenia dla działów personalnych należy wziąć pod uwagę obecne wyzwania organizacji oraz specyfikę stanowiska osoby, którą chcemy przeszkolić. Wśród wielu dostępnych na rynku kursów, warsztatów i akademii HR przydatne będą te, które dotyczą kluczowych funkcji działów HR, m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, rekrutacji i selekcji kandydatów, komunikacji i zarządzania konfliktami, tworzenia polityki i strategii HR, prawa pracy czy nowych technologii w pracy HR. Ważne jest regularne aktualizowanie wiedzy w związku ze zmianami przepisów prawnych oraz pojawiającymi się nowymi trendami w zarządzaniu organizacją.
Aby pracować w dziale HR na stanowisku menedżera, należy zadbać o kilka rzeczy – odpowiednią edukację, zdobycie niezbędnych umiejętności i doświadczenia. Przydatne będzie uzyskanie wykształcenia wyższego związanego z zarządzaniem zasobami ludzkimi, biznesem czy psychologią. Warto rozważyć uzyskanie certyfikacji, np. PHR, która potwierdza właściwe przygotowanie do roli HR i może otworzyć drogę do kariery HR managera bez studiów. Należy zadbać także o poszerzanie swojej wiedzy z zakresu przepisów prawnym dotyczących zatrudniania kadry pracowniczej. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z HR, przydatne będą szkolenia dla początkujących oraz staże oferowane przez firmy. Postaraj się o stanowiska, które pozwolą na zdobycie różnorodnych umiejętności, takich jak rekrutacja, rozwój pracowników, polityka personalna, i dobre wdrożenie się w pracę HR managera.
HR Manager pełni kluczową rolę w tworzeniu strategii zasobów ludzkich zgodnie z celami organizacji i wspieraniu rozwoju pracowników. Do zadań managera HR zaliczamy m.in. zatrudnianie i zwalnianie pracowników, opracowywanie ścieżek rozwoju dla pracowników, identyfikowanie talentów w firmie, zajmowanie się sprawami kadrowymi typu obliczanie urlopów i opracowywanie umów, zarządzanie systemem wynagrodzeń i benefitów oraz programami motywacyjnymi. Dział HR odpowiada także za tworzenie i aktualizowanie polityki HR, czyli ustaleń określających stanowisko firmy w danych kwestiach, np. dress code, postawa i wartości reprezentowane przez pracowników. Ponadto manager HR jest łącznikiem między pracownikami a kierownictwem.
HR Manager to skrót od angielskiego „Human Resources Manager", co tłumaczymy na polski jako „Kierownik ds. Zasobów Ludzkich”. Jest to osoba odpowiedzialna za zarządzanie działem zasobów ludzkich, inaczej działem personalnym lub HR, w organizacji. Rola HR Managera obejmuje szereg obowiązków związanych z zarządzaniem personelem, strategią HR oraz wdrażaniem praktyk i polityk personalnych.