Jakie elementy wyposażenia biurowego wpływają na to, że pracuje się wygodnie i efektywnie? Dlaczego przestrzeń musi być dziś różnorodna?
Po zakończonym webinarium zorganizowanym w ramach projektu Biuro: nowa definicja przestrzeni odbyliśmy krótką rozmowę z Martą Badurą, starszą konsultantką ds. badań i rozwoju przestrzeni pracy w Grupie Nowy Styl. Zapytaliśmy o doświadczanie przestrzeni biurowej przez obecnych i potencjalnych pracowników oraz podejście firm do tematu komfortu pracy.
Ekspertka zauważa, że zmieniający się rynek pracy oraz rosnące tempo prowadzenia biznesu, wpływają na przestrzeń biurową. Ma ona nie tylko sprzyjać realizacji zadań.
Pracodawcy oczekują dziś od nas wiele – że będziemy zaangażowani, że czasem będziemy pracować po godzinach. Dobrze więc jest jeśli biuro zapewnia komfort w momentach wytężonej pracy – przekonuje Marta Badura. Słusznie stwierdza także, że czas, który poświęcamy pracy nie może być wyjęty z naszego myślenia o zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Dlatego ważne jest na przykład na jakim krześle siedzimy przy biurku lub jakie możliwości przygotowywania posiłków daje firmowa kuchnia.
Dla jednych pracodawców wellbeing jest jedynie marketingiem, dla innych sposobem prowadzenia działalności – komentuje ekspertka. Dodaje jednak, że aby działania sprzyjające komfortowi i zdrowiu pracowników realizowane były z sukcesem, niezbędne jest wsparcie zarządu.
Ten tekst jest częścią projektu Biura: nowa definicja przestrzeni. Architektura. Design. Komfort pracy. Funkcjonalność przestrzeni i efektywność pracowników. Podpowiadamy, co warto zmienić w otoczeniu biurowym, by codzienna praca była bardziej efektywna i przyjemna. Odkrywaj i zmieniaj swoje biuro »