Dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników przekłada się na ich efektywność, kreatywność i zaangażowanie. Nic dziwnego, że firmy coraz częściej działają rzecz dobrostanu i edukacji prozdrowotnej. Aby takie działania przyniosły więcej dobrego, liderzy powinni się nauczyć utrwalać zdrowe nawyki w zespołach.
Dobrostan ma charakter behawioralny. Składa się z licznych codziennych zachowań, nawyków oraz utartych sposobów postepowania, czyli norm kulturowych funkcjonujących w zespole.
Jak wspierać pracowników w dbaniu o zdrowie i inspirować ich do dbania o wellbeing?
Jak budować dobrostan zespołu w trzech obszarach – fizycznym, psychologicznym i relacyjnym?
Jak rozmawiać o dobrostanie w pracy, by stymulować pożądane zachowania?
Zobacz kolejną pigułkę wiedzy w postaci wykładu z serii NA TABLICY, realizowanej przez „ICAN Management Rveiew”. Tym razem porad na temat budowania dobrostanu w organizacji udziela Ewa Stelmasiak, ekspertka ds. kultury dobrostanu, założycielka The Wellness Institute:
ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN TEMAT? A może wolisz wersję tekstową tego wykładu?
NA TABLICY: Lider dobrostanu
Zadbanie o dobrostan zespołu może być polisą ubezpieczeniową firmy na kryzysowe czasy. Jeśli pracownicy potrafią zarządzać swoimi emocjami, wspierać się w trudnych chwilach i radzić sobie ze stresem, łatwiej zniosą trudy rosnącej niepewności. Jak im w tym pomóc?
Opracowanie: Joanna Koprowska