Spytaj o najlepszą dla Ciebie ścieżkę rozwoju kariery: 22 250 11 44 | infolinia@ican.pl

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

Pokusa "tu i teraz"

· · 1 min
Pokusa "tu i teraz"

Świat zmienia się zbyt szybko, aby zamykać się na to, co nowe. Tym bardziej, że do naszych drzwi już nie puka, a zaciśniętą pięścią wręcz wali pokolenie Y wychowane w duchu równości, braku granic i globalnych gustów.

Dla poprzednich generacji to być może kuszące, ale pokolenia Y nie przekonacie do siebie stwarzając możliwość siedzenia do późna w pracy, wtłaczając w korporacyjny mundurek oraz kreując wizję odcinania kuponów od wrzodów żołądka za 20 lat. Millennialsi mówią, cytując klasyka: I want it all, I want it now! Chyba wiecie Państwo o czym mówię, prawda? Są dwie możliwości. Możemy próbować ich zmienić - uwaga, to co najmniej karkołomne; albo zaangażować i wykorzystać ich potencjał. Jak?

Proszę się zastanowić, czy zawsze wykonujecie Państwo jedno zadanie w danym momencie? Ile razy w ciągu dnia musicie się „przełączyć” na inne? To dobrze, że tak jest? Współcześni pracownicy „przerzucają się” z jednego zadania na inne średnio co trzy minuty. Jeśli coś odrywa naszą uwagę od jakiejś czynności potrzeba aż 25 minut, aby do niej wrócić, tak? Dlatego większość osób uważa, że trzeba eliminować „przeszkadzacze”. Ja jednak - patrząc na moich menedżerów, między innymi z pokolenia Y - którzy robą pięć rzeczy na raz, są w dwóch miejscach jednocześnie i jeszcze słuchają przy tym muzyki, stwierdzam, że to nie takie oczywiste. Wszystko wskazuje na to, iż nauczyliśmy się radzić sobie z multitaskingiem. W końcu mózg ludzki jest w naturalny sposób przystosowany do działania w trybie wielozadaniowym, tak jak millennialsi, którzy w jednej ręce mają smartfon, a w drugiej mysz.

Czytaj więcej w notce na stronie jacaszek.pl »

Andrzej Jacaszek

Dyrektor zarządzający ICAN Institute, wydawcy „MIT Sloan Management Review Polska” i „ICAN Management Review”.

Polecane artykuły