
Weronika Podhorecka
ICAN Institute
Po pieniądze na rozwój firmy sięgają do własnej kieszeni
Polscy przedsiębiorcy, mimo dość szerokiej oferty rynkowej, mają raczej tradycyjne podejście do finansowania działalności.
Nadchodzi fintechowa rewolucja
Od pewnego czasu świat finansów - szczególnie tych małych, prywatnych - przeżywa prawdziwą rewolucję, a wszystko za sprawą wszechobecnej technologii. Za nią podążają przepisy prawa.
Stare i nowe pieniądze w bankowości prywatnej
Dzisiejsi klienci korzystający z usług bankowości prywatnej nie oczekują nadzwyczajnych zysków. Chcą, aby ich majątek – który gromadzili przed dwie, trzy dekady – za kilkanaście lat co najmniej utrzymał tę samą realną wartość co obecnie.
Platforma kredytowa plug & play dla banków
Od czerwca 2018 roku klienci polskich banków mogą zaciągać kredyty, nie wychodząc z domów. Cały proces - od weryfikacji tożsamości, przez wybór oferty, zawarcie umowy, do wypłaty środków - odbywa się szybko i wygodnie przez internet. Potrzebne są tylko smartfon i dowód osobisty.
Outsourcing pod presją algorytmów
Firmy outsourcingowe rosną jak na drożdżach dzięki skłonności przedsiębiorstw do powierzania zewnętrznym partnerom obsługi coraz szerszego zakresu funkcji biznesowych.
Floty stawiają na mądrą mobilność
Największe znaczenie dla przyszłości i rozwoju branży Car Fleet Management w Polsce w najbliższych latach będą miały rozwiązania, które pomogą w optymalizacji kosztów i wesprą mobilność flot.
Rodzimy fintech kreuje zmiany o światowym zasięgu
Polski fintech poprzez digitalizację zmienił całkowicie formułę usługi leasingowej w aspekcie produktowym, operacyjnym i dystrybucyjnym.
Leasing wypracowuje 3,14% polskiego PKB
Leasing w Polsce z produktu niszowego ewaluował do rangi jednej z głównych form finansowania biznesu.
Dwucyfrowy marsz w górę
Faktoring jako jedyny segment branży finansowej nieprzerwanie rośnie w tempie dwucyfrowym.
Długofalowe zarządzanie wydatkami
W dobie prosperity przedsiębiorstwa koncentrują się na wzroście, ale niektórym w takich komfortowych warunkach zdarza się zapominać o dyscyplinie kosztowej. W efekcie zaczynają obrastać w niepotrzebny „tłuszcz”, który pozbawia je sprawności i niezbędnej elastyczności.