Zarządzanie
Chcesz, aby twoi pracownicy wrócili do biura? Nie popełnij błędów, które zrobiło Google
Pracownicy Google docenili zalety pracy zdalnej, podobnie jak ma to miejsce w przypadku większości pracowników w Polsce. Tego entuzjazmu nie podzielają niestety władze internetowego giganta, które próbują ich przekonać do (częściowego) powrotu do biura. Mało skutecznie.
Nowy wymiar pracy
Zmiany demograficzne i rozwój technologiczny wymusiły zmiany w modelu pracy w nowoczesnych firmach, a także usprawnienia w sposobach zarządzania organizacjami.
Kapitał społeczny: czy będziemy mieli z kim pracować?
Polska ma jeden z najniższych wskaźników kapitału społecznego w Europie. Część badaczy tego zjawiska uważa, że jego deficyt uniemożliwi nam dalszy wzrost gospodarczy.
Jak angażować pokolenie Z w pracę?
Generacja Z stanowi obecnie ok. 10% wszystkich pracowników w Polsce i jest to grupa, która po doświadczeniach pandemii czuje się najbardziej związana ze swoim pracodawcą. Równocześnie tzw. zetki odnoszą wrażenie, że firmy nie dają im możliwości pełnego zaangażowania się w pracę. Podpowiadamy, jak temu zaradzić.
Niewykorzystane możliwości telepracy
Praca zdalna może przynieść firmie szereg korzyści, w tym finansowych. Tymczasem wciąż jest ona w Polsce rzadkością.
Chief Social Connectivity Officer. Nowe stanowisko w hybrydowych biurach
Budowanie więzi, tworzenie przestrzeni do pracy hybrydowej, wspieranie pracowników w warunkach pracy zdalnej – to ogrom zadań, do których potrzebne będą nowe odmiany kadry zarządzającej.
Młodzi na rynku pracy: nie tacy straszni, jak ich malują
Mają 20‑30 lat, chodzą w trampkach i T‑shirtach, są nielojalni, nie zamierzają się poświęcać dla kariery ani uznawać żadnych autorytetów, ale za to mają niezwykle wygórowane oczekiwania wobec pracodawców. Czy młodzi ludzie stawiający pierwsze kroki na rynku pracy rzeczywiście aż tak bardzo różnią się od swoich o kilka
czy kilkanaście lat starszych szefów ubranych w pantofle i garnitury i pracujących po 50‑60 godzin tygodniowo? Nasze badanie przeczy tym stereotypom.
Workation – droga do balansu czy wypalenia?
Połączenie pracy z wakacjami znane jest nie od dziś, ale do tej pory częściej kojarzyło się z pracą podczas urlopu niż z podróżowaniem mimo jego braku. Wskutek pandemii zrodził się jednak trend workation, czyli łączenia pracy z urlopem wypoczynkowym. Czy takie połączenie wprowadza w życie zawodowe balans, czy wręcz przeciwnie, jest prostą drogą do wypalenia zawodowego?
TELEPRACA - skuteczne rozwiązanie w zmieniającym się świecie
Firmy coraz częściej odkrywają telepracę jako narzędzie optymalizujące koszty pracy i podnoszące jej efektywność, jednak nadal nie potrafią wykorzystać drzemiącego w niej potencjału.
Promuj zdrowie – zadbaj o swoich pracowników
W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zaspokojenie potrzeb pracowników nabrało ogromnego znaczenia w organizacjach. Szczególnie istotna stała się realizacja potrzeb związanych z bezpieczeństwem, a tym samym wzrosła waga ważności promocji zdrowia w miejscu pracy.
PRYWATNY SMARTFON - w firmowej rzeczywistości
Konsumeryzacja IT prowadzi do zmian w miejscu pracy, co widać doskonale w sposobie, w jaki użytkownicy wykorzystują dane, aplikacje i narzędzia komunikacyjne dostępne w firmie. Ważne staje się zatem zrozumienie tego, co się dzieje, jakie otwierają się szanse i jak się do nich przygotować.
Jesteśmy świetną firmą, dlaczego więc uciekają od nas pracownicy?
Dziś, gdy w profesjonalnych zawodach powiększa się luka między popytem na talent a jego podażą, firmom coraz trudniej jest utrzymać najlepszych ludzi. Nigdy nie wiadomo, kiedy konkurencja skusi ich wyższymi zarobkami, atrakcyjniejszymi warunkami pracy, lepszymi szkoleniami, większymi możliwościami zdobywania wiedzy w różnych częściach świata. Niespodziewana utrata kluczowych i trudnych do zastąpienia pracowników może tymczasem gwałtownie zahamować rozwój przedsiębiorstwa. Jak właściwie zdiagnozować problem i co zrobić w sytuacji kryzysu? Przed takimi dylematami i wyzwaniami stanęli właściciele fikcyjnej kancelarii prawniczej Kuty, Malinowski & Partnerzy.
Kontakt z lekarzem to za mało
Jak zmienia się podejście do dbania o zdrowie pracowników w Polsce?
Przede wszystkim optymalizacja
Podstawową zaletą rozwiązań zintegrowanej komunikacji jest optymalizacja kosztów zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i w jego otoczeniu – jedna sieć teleinformatyczna może obsłużyć naraz: połączenia telefoniczne, dostęp do internetu i transmisję danych. Jeszcze do niedawna wymagało to trzech osobnych sieci i oddzielnych urządzeń telekomunikacyjnych, a także stałego powiększania zespołu odpowiedzialnego za ich funkcjonowanie. Koszt utrzymania jednej sieci zamiast trzech może przynieść firmie spore oszczędności.
Zatrudnij awatara
Ludzie to najważniejszy kapitał firmy – słyszałeś to pewnie nie raz. Myślisz: Bzdura – rynkiem rządzą pracodawcy, mogę mieć każdego. Do pierwszej rekrutacji.
Jak wygrać na rynku usług posprzedażowych
Tradycyjne struktury hierarchiczne, wciąż dominujące w dużych przedsiębiorstwach, nie pasują do nowych czasów permanentnej komunikacji. Nowoczesne przedsiębiorstwa coraz częściej przekształcają więc swoje struktury organizacyjne. W ten sposób będą w stanie lepiej wykorzystać kompetencje swoich pracowników, partnerów biznesowych i klientów.
Tomasz Klekowski: Technologie wyzwalają potencjał kadr
Poziom innowacyjności polskich firm wynika nie tylko ze ścieżki rozwoju naszego kraju w przeszłości oraz powolnych procesów dostosowawczych w sektorze nauki czy niskiego priorytetu innowacyjności w agendzie publicznej, ale również z zachowawczego nastawienia samych przedsiębiorstw.
Internet Wszechrzeczy - wszechmogący?
Internet Wszechrzeczy (Internet of Everything – IoE) to już nie teoretyczna koncepcja – to wymierne korzyści. Według najnowszego badania Cisco, w samym tylko sektorze publicznym mogą one w ciągu najbliższych 10 lat wynieść nawet 4,6 bln dolarów.
Nowe oblicza mobilności
W rozrastającym się makrokosmosie galaktyki oddalają się od siebie, natomiast rosnący wciąż „mikrokosmos” mobilności zbliża oraz łączy coraz bardziej perfekcyjnie i wszechstronnie.
Kaizen pomoże firmom przetrwać kryzys
Czy znany od lat 50. XX w. japoński system zarządzania Kaizen to antidotum na skutki obecnego kryzysu?