Product Marketing Manager ds. publikacji i ecommerce

Kontrakt B2B, Umowa zlecenie
Pełny etat

Twój zakres obowiązków

przygotowanie planu wydawniczego oraz koordynacja i nadzór nad procesami wydawniczymi, produkcyjnymi oraz procesem promocyjnym i budżetem nowości książkowych ICAN,
kreowanie nowych formatów kontentowych, w szczególności raportów IMR, MIT Key Insights, ICAN Must Read,
monitoring stanów magazynowych, dbałość o dostępność produktów, koordynacja procesów związanych z przedłużaniem licencji, wyprzedażą stoków, udostępnianiem książek w różnych formatach (e-booki, audiobooki),
planowanie, koordynowanie oraz realizacja kampanii marketingowych dla subskrypcji ICAN Business Insight, rozwój bazy użytkowników oraz zwiększanie ich zaangażowania,
przygotowywanie i kreowanie targetowanych ofert wartości dla aktualnych klientów subskrypcji ICAN Business Insight oraz pozyskiwanie nowych klientów,
tworzenie długoterminowej strategii działań w obszarze e-commerce oraz tworzenie koncepcji nowych produktów, usług i serwisów w celu rozbudowy oferty produktowej sklepu ICAN,
monitorowanie oraz optymalizacja realizowanych kampanii marketingowych związanych z magazynem oraz z książkami.

Nasze wymagania

minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, najlepiej w branży wydawniczej lub e-commerce,
wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: marketing, zarządzanie, media, komunikacja,
znajomość rynku wydawniczego, dobra orientacja w trendach rynkowych, szczególnie w obszarze wydawnictw biznesowych,
umiejętność planowania i realizacji kampanii marketingowych, znajomość narzędzi i technik marketingowych, w tym online marketingu,
doświadczenie w koordynowaniu projektów, umiejętność pracy w zespole,
umiejętność do tworzenia nowych formatów kontentowych i koncepcji produktowych,
zdolność do analizy danych, monitorowania efektywności kampanii oraz optymalizacji działań,
bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.