Adam Czyżewski
Ekspert i konsultant wydawnictw, agencji reklamowych i PR, a także twórca kilku tytułów prasowych.
Od stacjonarności do mobilności: organizacja przestrzeni biura
Niemal każdy pracownik, a zwłaszcza menedżer, ma dziś swój własny model pracy. W jaki sposób dostosować miejsce pracy i organizację przestrzenną biura do tak zróżnicowanych wymagań?
Koncepcja i projekt: jak zbudować wizję biura?
Monumentalne wnętrza mogą sprzyjać budowaniu wizerunku, ale zabijać innowacyjność pracowników. Wspólna przestrzeń relaksu wspiera komunikację w firmie, jest jednak bardzo kosztowna. W jaki sposób budować wizję biura i kształtować priorytety inwestycyjne?
Zignorować czy wykorzystać polski rodowód produktów - komentarz 8
Posiadanie flagowej marki narodowej nie jest koniecznym warunkiem pomyślnego rozwoju gospodarki. Polskie firmy szybko zdobywają opinię sprawnych poddostawców produktów bezmarkowych lub sygnowanych markami znanymi wyłącznie na rynkach profesjonalnych (coraz częściej produktów bardzo zaawansowanych technologicznie). I dlatego nie jest to kłopot, którym zaprzątają sobie głowy menedżerowie polskich firm.
Osiem godzin w biurze przyszłości
Wszystko wskazuje na to, że pracownicy zatrudnieni w tradycyjnych biurach już wkrótce będą wyjątkami na rynku pracy.
Technologie w biurze przyszłości
Dopóki zasilanie stanowiska pracy pràdem bez pomocy kabla jest równie niewiarygodne jak stary kawa∏ o wynalezieniu bezprzewodowego prysznica, śmieszna i nieprawdopodobna będzie każda futurystyczna wyprawa w odległą przyszłość. Perspektywa tu zarysowana sięga zaledwie krawędzi teraźniejszości – najbliższej przyszłości wyznaczanej przez kolejne standardy IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Są to innowacje stopniowe i niewielkie. Umożliwiają większy przesył danych drogą bezprzewodową, usprawniają też interfejs użytkownika. Dzięki temu komunikowanie się jest coraz bardziej spontaniczne, intuicyjne i bezpretensjonalne. Od dawna brakowało w życiu codziennym, jak i w zawodowym. Jest ona przyjazna ludziom szukającym rozrywki oraz efektywna dla biznesmenów, którzy poszukują przewagi nad konkurencją.
Układ krwionośny
Od kilku lat organizuje się w Polsce konkursy na najlepsze inteligentne obiekty: banki, hotele, ośrodki akademickie, biurowce i hale lotniskowe.
Układ nerwowy
W ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniło się znaczenie tradycyjnego pojęcia przestrzeni pracy.
Mózg
Ten, kto mdleje, na pewno nie jest w dobrej formie. Ale utrata przytomności to jedynie sygnał, że niedotleniony mózg podjął decyzję o „odłączeniu” całego ciała.
Układ oddechowy
Materialna skorupa budynku niczym skóra oddziela wnętrze od nieprzyjaznej atmosfery. Chroni budynek, ale umożliwia też wymianę niezbędnych dla życia składników.
Siedziba firmy – prestiż, koszt, wygoda
Warto renegocjować umowy najmu i dodatkowe korzyści.