Anna Turska
Wiceprezes zarządu w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Doradca podatkowy, członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, absolwentka Advanced Management Program przy IESE Business School. Specjalizuje się w projektach dotyczących planowania podatkowego oraz reorganizacji aktywów zarówno dla polskich i międzynarodowych grup kapitałowych, jak i dla Klientów indywidualnych. Doradza w procesach restrukturyzacyjnych i sukcesyjnych obejmujących połączenia, akwizycje, podziały oraz przekształcenia. Zajmuje się również bieżącą obsługą polskich przedsiębiorstw w zakresie ich działalności podstawowej, jak i inwestycyjnej, z uwzględnieniem tworzenia efektywnych podatkowo struktur prowadzenia działalności poza granicami Polski.
Senackie poprawki do tzw. tarczy antykryzysowej
Senat uchwalił 81 poprawek do tzw. tarczy antykryzysowej. Sejm zajmie się pracą nad nimi dzisiaj od godziny 13:00. Jakie zmiany zostały zaproponowane?
Senackie poprawki do tzw. tarczy antykryzowej
Trwają prace nad tarczą antykryzysową, która w założeniu ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny gospodarczo i społecznie czas walki z pandemią koronawirusa. Polski Senat zgłosił do tego projektu pomocy przedsiębiorcom 81 poprawek. Jakie zmiany zaproponowano?
Czy tarcza antykryzysowa pomoże przedsiębiorcom?
Przedsiębiorcy z nadzieją czekali na szumnie zapowiadaną przez rząd tzw. tarczę antykryzysową. Tarcza miała przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa i ochronić biznes przed niechybnym kryzysem. Co udało się osiągnąć?
Tarcza antykryzysowa – ratunek dla przedsiębiorców?
Szeroko komentowana w przestrzeni publicznej tarcza antykryzysowa, miała być realnym wsparciem polskich przedsiębiorców w obliczu postępującego kryzysu i pandemii koronawirusa. Czy faktycznie spełni swoje zadanie? Przeczytaj omówienie najważniejszych zmian w prawie.
Sukcesja w biznesie. Czy naprawdę przyjdzie nowe
Transformacja systemowa w Polsce umożliwiła budowanie prywatnych firm. Polacy wykorzystali tę szansę, stworzyli solidne organizacje, które dziś zatrudniają setki tysięcy osób oraz generują znaczny wkład do krajowego PKB. Teraz pionierzy biznesu muszą zdecydować, w czyje ręce i na jakich zasadach przekazać swoje firmy.