Technologie
Innowacyjne pomysły zapewniają przedsiębiorcom potężną przewagę konkurencyjną. Dowiedz się, jak zmienia się biznes i jak wykorzystać potencjał nowych możliwości.
Pokaż więcejSii podbija rynek telekomunikacyjny
Choć pierwsze skojarzenia z firmą Sii to outsourcing wysokiej klasy usług IT i inżynieryjnych, to spółka ma do zaoferowania znacznie więcej.
Jak technologia zmienia rynek pracy w Polsce
Postęp technologiczny sprawia, że charakter pracy zmienia się w coraz szybszym tempie. Efektem jest polaryzacja rynku pracy, co zwiększa nierówności dochodowe.
Rynek pracy i IT przeobrażają outsourcing
Na outsourcing usług FM ogromny wpływ mają zmiany na rynku pracy oraz nowe technologie.
Technologia i rynek pracy modyfikują sposób działania usługodawców
Branżę usług outsourcingowych kształtują dziś trzy kluczowe czynniki. Jeden to technologie, drugi - niedobór pracowników, a trzeci to ewoluujące relacje pomiędzy dostawcami usług a ich odbiorcami.
„Geekologia” stosowana, czyli jak zarządzać pracownikami IT?
Relacja pomiędzy HR a IT bywa skomplikowana, żeby nie powiedzieć – bardzo trudna. I to obustronnie.
Jarosław Podsiadło: warto zaangażować pracowników we współtworzenie projektu
Digitalizacja nie jest już dziś dla firm możliwością, lecz koniecznością.
Współpraca z robotami
Dynamiczny rozwój technologii związanych z automatyzacją i robotyzacją może w znacznym stopniu przeobrazić rynek pracy
O turkusowych receptach na zaangażowanie pracowników oraz w czym tu pomoże chmura
Filozofia działania większości przedsiębiorstw zakładająca hierarchię, wzajemną rywalizację i maksymalizację zysku – idąc za Fullerem – przestała pasować do rzeczywistości.
Nisza znaleziona w przekazach ludowych
Igor Kaczmarczyk jest studentem biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory dla młodych naukowców. W wieku 20 lat założył firmę Amber Laboratories, która zajmuje się wprowadzeniem na rynek preparatów kosmetycznych opartych na ekstrakcie z bursztynu.
Nisza znaleziona w przekazach ludowych
Igor Kaczmarczyk jest studentem biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory dla młodych naukowców. W wieku 20 lat założył firmę Amber Laboratories, która zajmuje się wprowadzeniem na rynek preparatów kosmetycznych opartych na ekstrakcie z bursztynu.
Jak fintechy zmieniają instytucje finansowe
Gdy w 2008 roku kryzys zdemolował globalną gospodarkę, pojawiły się opinie, że rynki finansowe już nigdy nie będą takie same. To samo można powiedzieć o nowej sile jaką są fintechy.
Piotr Zygmunt: Praca będzie bardziej przypominała projekt niż powtarzalny zestaw zadań
Rewolucja technologiczna, która eliminuje z rynku pracy miliony ludzi na świecie i likwiduje setki zawodów, może być szansą dla pracowników. Mają okazję oddać maszynom nudne i powtarzalne zadania i zająć się kreacją przyjaznego im świata.
Oprogramowanie na miarę liderów
Liderzy, którzy chcą dominować na rynku, nie powinni tracić cennego czasu na zadania niezwiązane z podstawową działalnością przedsiębiorstwa.
Potrzeba nowych umiejętności
Ireneusz Borowski, Country Manager na Polskę w Dassault Systèmes, rozmawia z redakcją „Harvard Business Review Polska” na temat pracowników przyszłości.
Jak analiza danych pomaga wykrywać nadużycia?
Firmy są nieustannie narażone na różnego typu oszustwa nie tylko ze strony podmiotów zewnętrznych, ale też własnych pracowników oraz współpracowników.
Rosnące zachmurzenie
Mimo, że pracownicy polskich małych i średnich przedsiębiorstw dostrzegają potencjał rozwiązań z obszaru chmury obliczeniowej, wciąż korzystają z nich rzadziej niż ich koledzy z innych krajów europejskich.
Polski towar eksportowy? Specjalista IT
W ostatnich latach ukształtowało się na rynku przekonanie, że uczelnie wyższe kształcą wyspecjalizowaną kadrę IT, która następnie decyduje się na emigrację zarobkową. Z drugiej strony, doświadczenie polskich specjalistów w zagranicznych firmach pokazuje, że ich wynagrodzenia są często o połowę niższe niż lokalnych specjalistów, a kompetencje – na tak samo wysokim poziomie. Czy to jednak prawdziwy obraz rynku?
Analityka jest sztuką przekuwania danych w najlepsze decyzje
Wierzę, że wiedza merytoryczna pracownika jest najcenniejsza i to do niego powinna dopasować się technologia --- nie odwrotnie. Narzędzia muszą wyzwolić potencjał wiedzy użytkownika --- przekonuje nasz rozmówca.
IT Transformation: jak technologia odpowiada na mobilność bez granic?
W erze transformacji cyfrowej granic firmy nie wyznaczają już mury biura - firma jest tam, gdzie jej pracownicy. To stwarza zupełnie nowe wyzwania związane min. z charakterem wykonywanych obowiązków.
Przetrwają najzwinniejsi. Wielkie firmy mogą działać jak start-upy
Czy wielki kontenerowiec może być zwrotny niczym żaglówka? Jest to możliwe – dzięki tak popularnym dziś wśród liderów rynku zwinnym metodykom. Te, choć wydają się nowym rozdaniem, są powrotem do rozwiązań z przeszłości. Sprawdzonych i racjonalnych.