Wyniki wyszukiwania
Szukana fraza: rynek pracownika
Pracodawcy między sobą walczą – pracownicy wygrywają
Rynek pracy ciągle funkcjonuje pod dyktando pracowników. Pracodawcy szukają talentów, ludzi o odpowiednich kompetencjach, a tych jak na lekarstwo. ManpowerGroup we współpracy z THRIVE przeprowadził badanie Czego pragną pracownicy. Od przetrwania do pasji, z którego wynika, że priorytetem dla talentów jest dobre samopoczucie emocjonalne i fizyczne.
Uchodźcy z Ukrainy – szansa czy zagrożenie dla polskiego rynku pracy?
Obraz rynku pracy (dane z kwietnia br.) w majowym raporcie Oferty pracy w Polsce Grant Thorton i jej partnera technologicznego – firmy Element – niewiele się zmienił w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wpływ pracowników z Ukrainy na razie jest mało widoczny, choć już daje się zauważyć zmianę trendu.
Rynek pracownika wymaga benefitów
Obecnie w Polsce bez pracy pozostaje zaledwie 1,1 miliona ludzi. Sytuacja ta, choć społecznie pozytywna, stanowi wyzwanie dla pracodawców.
Rynek pracownika. Walka o talenty
Coraz więcej organizacji zmaga się dziś z problemem niedoboru pracowników i koniecznością ciągłej walki o talenty. Co zrobić, by nie polec w wyścigu o najlepszych specjalistów na rynku? Jak powinna zmienić się rola HR w tej sytuacji?
Skuteczna rekrutacja – mierzenie efektywności z 4 różnych perspektyw
Skuteczna rekrutacja powinna zakończyć się zatrudnieniem najbardziej dopasowanego kandydata. Jednak, czy to jedyny wskaźnik, na który należy zwrócić uwagę, gdy mierzymy jej efektywność? Czym jest skuteczna rekrutacja i jakie elementy się na nią składają?
Zrozumieć rynek nieruchomości biurowych
Dla każdej firmy jednym z kluczowych czynników sukcesu jest przestrzeń, w jakiej funkcjonuje.
Sii podbija rynek telekomunikacyjny
Choć pierwsze skojarzenia z firmą Sii to outsourcing wysokiej klasy usług IT i inżynieryjnych, to spółka ma do zaoferowania znacznie więcej.
Czego boi się rynek pracy
Choć gospodarka europejska jest w fazie wzrostowej, w Polsce notuje się spadek optymizmu wśród pracowników. Na to, jakie zmiany na rynku pracy mogą odpowiadać za to nastawienie, wskazują badania.
Rynek pracy w czasach pandemii
Raport „Rynek pracy w czasie COVID19” pokazuje, jak kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię zmienił się rynek pracy w Polsce. Na przykład Poznaniu liczba ofert pracy w lipcu spadła (rok do roku) aż o 63%.
Jak technologia zmienia rynek pracy?
Jedyną stałą rzeczą w naszym życiu jest… zmiana. Jednak tempo, w jakim ewoluuje nasz świat, jeszcze nigdy nie było tak zawrotne, a same zmiany – tak nieprzewidywalne i dotykające właściwie wszystkich aspektów naszego życia.
Rynek pracownika wymusza zmiany w organizacji czasu pracy
Problem braku równowagi między czasem poświęconym na zarabianie pieniędzy a tym przeznaczonym na utrzymywanie dobrych relacji z rodziną, przyjaciółmi można odnieść bezpośrednio do zarządzania czasem w przypadku pracowników.
Rynek wymusza zmiany w pracy działów HR
Nowe wyzwania oznaczają dla wielu działów HR konieczność skorygowania kierunków działania i skierowania uwagi na wyzwania w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim.
Jak technologia zmienia rynek pracy w Polsce
Postęp technologiczny sprawia, że charakter pracy zmienia się w coraz szybszym tempie. Efektem jest polaryzacja rynku pracy, co zwiększa nierówności dochodowe.
Mój rynek ulega nasyceniu... - komentarz 1
Rentan – podobnie jak inne przedsiębiorstwa, które chcą utrzymać dynamiczny rozwój – powinien mieć opracowaną strategię swojej obecności na rynkach zagranicznych. Wówczas podjęcie decyzji o formie ekspansji byłoby łatwiejsze.
Jak wejść na rynek odległy kulturowo
Dubaj, choć odległy geograficznie i kulturowo, może okazać się wielką szansą dla polskiej firmy Hebert.
Rynek pracy i IT przeobrażają outsourcing
Na outsourcing usług FM ogromny wpływ mają zmiany na rynku pracy oraz nowe technologie.
Jak polskie firmy podbijają nowe rynki
Nie musisz być wielkim przedsiębiorcą, by osiągnąć sukces poza granicami kraju. Nieduże polskie firmy udowadniają, że można myśleć globalnie już od początku działalności.
Jak uniknąć błędów na zagranicznych rynkach
Polscy przedsiębiorcy, którzy planują wyjście na zagraniczne rynki, tworzą złożony ekosystem. By go zrozumieć i wspierać, konieczne są twarde dane i mnóstwo spotkań z biznesem. Czego dowiedzieliśmy się w ciągu ponad trzech lat działalności think tanku Poland, Go Global! ?
Mój rynek ulega nasyceniu. Co robić?
Coraz więcej polskich firm ma w strategiach swojego rozwoju plany zagranicznej ekspansji. To naturalna droga do rozszerzania działalności w sytuacji, gdy lokalny rynek staje się coraz mniej chłonny.
Podróż z przesiadkami na nowe rynki
Katowicki agent turystyczny eSky wypracował unikalny model ekspansji zagranicznej, który pozwala na skrócenie czasu od decyzji do rozpoczęcia sprzedaży do zaledwie dwóch tygodni.