Hej, fajnie, że wpadłeś do nas!
Wydarzenie już się odbyło, ale szykujemy nową edycję. Sprawdź, co przygotowaliśmy!
KONFERENCJA Z CYKLU ELITE LEADERSHIP PROGRAM – INTERAKTYWNA FORMUŁA ONLINE - WYDARZENIE ODBYŁO SIĘ
Neuroprzywództwo 2020
KLUCZOWE NARZĘDZIE TRANSFORMACJI ORGANIZACJI I PRACY ZESPOŁÓW W NOWEJ NORMALNOŚCI 2.0
gość specjalny
Rasmus Hougaard
Założyciel i dyrektor zarządzający Potential Project, globalnej firmy zajmującej się szkoleniami z zakresu przywództwa, rozwoju organizacyjnego i badań. Pomaga liderom i organizacjom zwiększać efektywność dzięki metodom opartym na neuronauce. Autor cenionych książek, m.in. „One Second Ahead” oraz „The Mind of the Leader”, której polskie wydanie ukaże się nakładem ICAN Institute. Jest wybitnym mówcą – występował dla takich firm jak Microsoft, McKinsey, LEGO, Google i wielu innych. Został uznany przez Thinkers50 za jednego z najważniejszych wschodzących myślicieli biznesowych i liderów na świecie.
Idea konferencji
W szybkich, sieciowych organizacjach rola menedżera jako głównego kontrolera realizacji i decydenta spada.
Pracownicy sami podejmują coraz więcej decyzji i cieszą się jeszcze większą autonomią. Największym wyzwaniem dla firm jest sprawić, aby te wybory były dobre, a zatrudnieni mieli odpowiednie kompetencje oraz wykazywali się wysokim poziomem zaangażowania. W tym kontekście kluczową rolą lidera jest motywowanie pracowników i stwarzanie im odpowiednich możliwości rozwoju. To niełatwe zadanie, bo w nowoczesnym środowisku pracy wiele tradycyjnych metod kierowania zespołami i jednostkami się nie sprawdza.
Odpowiedzią na to wyzwanie jest neuroprzywództwo, które czerpie z osiągnięć nauk o mózgu. Aby być skutecznym liderem, musisz nie tylko rozumieć innych, lecz także samego siebie! Dzięki zrozumieniu, jak działa Twój umysł, zmaksymalizujesz efekty pracy nad rozwojem pracowników. Ponadto poznasz nowe sposoby zarządzania ludźmi oraz ich motywowania, które pozwolą Ci zwiększyć efektywność Twojego zespołu i stworzyć kulturę organizacyjną nastawioną na rozwój.
OfertaWartości
CELKONFERENCJI
- Poznanie koncepcji przywództwa transformacyjnego w kontekście zmian w świecie po COVID-19
- Przełożenie założeń transformacyjnego przywództwa na codzienną praktykę menedżerów
KTOSKORZYSTA?
- Prezesi i właściciele firm myślący o istotnych zmianach w swoich firmach
- Dyrektorzy oraz menedżerowie gotowi na wykorzystanie nowych metod przewodzenia
DLACZEGOWARTO?
- Dowiedz się, jak zmieniać organizację dzięki nowym narzędziom i procesom, które wykorzystują neuronaukę. Pozwala ona szybkie działania i efekty, w trudnym, szybkim i niepewnym środowisku biznesowym.
Przywództwo 1.0 nie jest dostosowane do nowych wyzwań, które dzisiaj stoją przed firmami. Już przed koronowirusem obserwowaliśmy wiele oznak kryzysu przywództwa. Pandemia zadziałała jak szkło powiększające i obnażyła wszystkie problemy, z jakimi teraz mierzą się liderzy. Co robić?
Rolą lidera było od zawsze przewodzenie procesowi zmian - musi on tworzyć wizję oraz organizować proces przechodzenia ze stanu A (dzisiaj) do stanu B (jutro). Jednak w kontekście kryzysu COVID-19 tradycyjne zarządzanie zmianą już nie wystarcza! Dlaczego? Dzisiaj obserwujemy wyraźny kryzys przywództwa, który manifestuje się m.in. bardzo niskim zaangażowaniem pracowników. W takiej sytuacji trudno jest nie tylko przekonywać ich do zmiany, ale także pozyskiwać agentów zmiany na wszystkich szczeblach organizacji.
Szybko zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że potrzebujemy nowego typu przywództwa! Na czym ono polega? Jak zmienia się rola lidera? Co muszą zmienić liderzy w swoim postępowaniu i metodach?
Nowe czasy wymagają przywództwa transformacyjnego, które opiera się na zrozumieniu strategicznych wyzwań organizacji oraz nowych realiów dynamicznego i sieciowego środowiska pracy. Pomocne okazują się tutaj najnowsze osiągnięcia neuronauki, które pozwalają efektywniej wdrażać idee transformacyjnego przywództwa na poziomie firmy i zespołów!
Jeszcze do niedawna dominującym modelem przewodzenia było przywództwo transakcyjne, które polega na ustalaniu celów i zarządzaniu poprzez system kar i nagród. Jak wskazują badania dotyczące spadającego zaangażowania pracowników, model ten już dawno utracił swoją skuteczność.
Jest on zastępowany modelem transformacyjnego przywództwa, które opiera się na angażowaniu woli i emocji, dobrowolnej partycypacji i szukaniu sensu w działaniu. Najlepsze na świecie organizacje już z niego korzystają i z sukcesem przekładają na swoje praktyki zarządzania!
PRELEGENCI
Rasmus
Hougaard
Założyciel i dyrektor
zarządzający Potential Project
dr Witold Jankowski
Prezes ICAN Institute i redaktor naczelny „ICAN Management Review”
Katarzyna Kloskowska-Kustosz
Executive Coach i Doradca w obszarze zarządzania ludźmi
David Labno
Chief Executive Officer, Co-Founder, NeuroColor
Wojciech Mendyka
Founder & Lead Trainer, Meaning Maker
Rafał Żak
Trener i mówca motywacyjny
ProgramKonferencji
09.00 – 09.10
Prowadzenie studia
09.10 - 09.40
Przywództwo w cieniu COVID-19: jak pandemia i kryzys gospodarczy wymuszają zmiany w zachowaniach liderów
- Nowy rodzaj kryzysu: to nie tylko pandemia, ale też fundamentalna zmiana – jak sobie z nią poradzić?
09.40 - 09.55
Sesja Q&A dr Witold Jankowski
09:55 - 10:00
STUDIO
10:00 - 11:00
Przywództwo transformacyjne i neuronauka jako odpowiedź na dzisiejsze wyzwania liderów
11:00 - 11:15
Sesja Q&A Rasmus Hougaard
11:15 - 11:20
Prowadzenie studia
11:20 - 13:30
CASE STUDIES
11:20 - 11:50
Jak zrozumieć i zmienić zarządzanie zespołem dzięki neuronauce?
11:50 - 12:00
Sesja Q&A Wojtek Mendyka
12:00 - 12:05
Prowadzenie studia
12:05 - 12:35
Neuronauka o podejmowaniu decyzji
12:35 - 12:45
Sesja Q&A Rafał Żak
12:45 - 12:50
Prowadzenie studia
12:50 - 13:20
Gdy doświadczenie przestaje wystarczać - czas na zmianę myślowego paradygmatu
13:20 - 13:30
Sesja Q&A Katarzyna Kloskowska-Kustosz
13:30 - 13:35
PRZERWA
13:35 - 14:15
Globalna realizacja strategii rozwoju
14:15 - 14:30
Sesja Q&A Dave Labno
14:30 - 14:40
Podsumowanie i zakończenie konferencji
Networking odbywa się w trakcie trwania konferencji.
GWARANCJA KORZYŚCI
Jeśli po zakończeniu konferencji uznają Państwo, że omawiane techniki nie mają zastosowania w Państwa przypadku bądź mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia dotyczące jakości prowadzenia konferencji lub towarzyszących jej materiałów, oferujemy całkowity zwrot kosztów uczestnictwa!
Dlatego z uczestnictwem w konferencji nie wiąże się żadne ryzyko, a tylko możliwość osiągnięcia wymiernych korzyści w postaci praktycznych umiejętności oraz nowych rozwiązań w firmie.
dr Witold Jankowski Prezes ICAN Institute