Hej, fajnie, że wpadłeś do nas!
Wydarzenie już się odbyło, ale szykujemy nową edycję. Sprawdź, co przygotowaliśmy!
SESJA 1 | 7 GRUDNIA 2022
Wydarzenie już się odbyło, jednak nic straconego! Mamy nagranie wszystkich wystąpień, które możesz nabyć w sklepie ICAN. Zapoznaj się z wiedzą ekspertów pierwszej sesji Elite Leadership Program!
Przywództwo skoncentrowane na człowieku
Odkryj nowy model przywództwa i poprowadź z sukcesem swoich ludzi i organizację przez niepewne czasy. Zapewnij spójność operacyjną i poczucie stabilności w firmie!
RASMUS HOUGAARD
Założyciel i dyrektor zarządzający Potential Project, globalnej firmy zajmującej się szkoleniami z zakresu przywództwa, rozwoju organizacyjnego i badań. Pomaga liderom i organizacjom zwiększać efektywność dzięki metodom opartym na neuronauce. Autor cenionych książek, m.in. One Second Ahead oraz Transformacyjny lider (nakład ICAN Institute). Występował dla takich firm jak Microsoft, McKinsey, LEGO, Google i wielu innych. Wykłada w światowych szkołach biznesowych i edukacyjnych, m.in. IMD, Rotman i IESE, a łącznie poprowadził ponad 1500 wykładów i warsztatów. Został uznany przez Thinkers50 za jednego z najważniejszych wschodzących myślicieli biznesowych i liderów na świecie.
Opis sesji
Ciągłe zmiany i niepewność negatywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie psychiczne pracowników. Mogą oni odczuwać mieszaninę różnorodnych uczuć (np. niepokój, lęk, złość, poczucie bezradności, opór przed zmianą), a zadaniem lidera jest zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Z drugiej strony lider jest rozliczany za wyniki i realizację celów. Stoi więc przed dwojakim wyzwaniem – musi zadbać jednocześnie o dobrostan pracowników oraz produktywność i spójność operacyjną organizacji.
Jak pogodzić te dwa zadania? Poznaj przełomowy model przewodzenia compassionate leadership, które pomoże Ci wypracować równowagę między empatią i miękkim zarządzaniem a dbaniem o spójność operacyjną.
Dzięki tej sesji:
Dr Witold Jankowski
Prezes ICAN Institute
Jeden z najbardziej doświadczonych konsultantów strategicznych w Europie. Twórca i redaktor naczelny polskiej edycji Harvard Business Review (2003-2020) oraz MIT Sloan Management Review (2019). Inicjator przełomowych dla polskiego biznesu spotkań ze światowymi autorytetami zarządzania z obszarów przywództwa i kształtowania kultury organizacyjnej. Wykładał w programach MBA w szkołach biznesu w Kanadzie. Prowadzi programy rozwojowe dla top menedżerów w Polsce (Management™, Strategic Leadership Academy™, Personal Leadership Academy™). Jako trener i konsultant współpracował m.in. z AstraZeneca, BNP Paribas, Continental, CITI Bank, Goodyear, ING, Shell oraz Viessmann.
Dr Lidia Czarkowska
Trener i coach i mentor
Doświadczona (21 lat praktyki, ponad 8000 godzin warsztatów i szkoleń) trenerka i mentorka prowadząca szkolenia z zakresu kompetencji miękkich, psychologii biznesu i zarządzania. Jest także certyfikowanym coachem – ukończyła kursy akredytowane przy International Coach Federation. Specjalizuje się m.in. w obszarach motywowania pracowników, budowania zespołów i dynamiki pracy w grupie oraz zarządzania emocjami, niwelowania disstresu i przeciwdziałania syndromowi wypalenia zawodowego. Prowadziła szkolenia zamknięte, warsztaty i treningi m.in. dla Raiffeisen Bank, Santander, Orange, T-mobile, PKO S.A., PKO BP, Wedel S.A., Heinz S.A. i Nestle.
Joanna Pommersbach
Konsultant HR i trener przywództwa
Konsultantka HR i trenerka przywództwa z doświadczeniem w pracy z zarządami i kadrami zarządzającymi w obszarze poprawy efektywności przywódczej. Wspiera firmy we wprowadzaniu zmiany kultury organizacyjnej i rozwijaniu kultury wysokiego zaangażowania. Specjalizuje się w Inclusion and Diversity, pomagając klientom w tworzeniu strategii D&I oraz prowadząc warsztaty i szkolenia D&I. Posiada certyfikaty w zakresie narzędzi oceny i rozwoju przywództwa, w tym Korn Ferry: Ocena potencjału przywódczego (KFALP), Korn Ferry Four Dimentional Assessment (KF4D) oraz badanie wpływu przywództwa. Od ponad 20 lat wykłada na studiach International/Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.
Program konferencji
- Jak Covid-19 i wojna na Ukrainie zmieniają środowisko pracy i co z tego wynika dla liderów
- Jak niepewność, strach i utrata stabilności wpływają na emocjonalną i neurobiologiczną stronę człowieka
- Od hierarchicznej do sieciowej organizacje: nowe wyzwania i zadania liderów
- Spójność operacyjna i proceduralna a zwinność i adaptacyjność: kluczowe dylematy
- Kulturowy aspekt pracy lidera w dzisiejszych realiach biznesowych: nowe normy związane z zmianami demograficznymi i społecznymi
- Dlaczego bycie troskliwą osobą i skutecznym liderem nie wykluczają się wzajemnie
- ak utrzymanie zdrowej równowagi pomiędzy współczuciem a przywództwem może wydobyć z pracowników to, co najlepsze
- Dlaczego podejmowanie trudnych decyzji może być najbardziej współczującym sposobem działania
- Praktyczne narzędzia i porady dla liderów na każdym poziomie
- Inteligencja emocjonalno-społeczna – fundament przywództwa skoncentrowanego na człowieku
- Budowanie samoświadomości i samoregulacji lidera w zarządzaniu sobą i ludźmi
- Rozwijanie empatii – dlaczego wrażliwość wyróżnia autentycznych liderów
- Uważność – narzędzie zrównoważonego rozwoju zespołów w czasach niepewności
- Macierz mądrej troskliwości lidera (The Wise Compassion Leadership Matrix)
- Jak harmonia w emocjach i szacunek w relacjach kreują zaufanie i zaangażowanie
- Dialog z otwartego serca – model do tworzenia porozumienia i gotowości współpracy ponad różnicami
- Firma różnorodna czy inkluzywna?
- Inkluzywne firmy zwiększają szanse na lepsze wyniki biznesowe
- Wymiary różnorodności ważne dla firm działających w Polsce
- Dwa rodzaje inkluzywności
- Jak budować inkluzywną firmę - od czego zacząć
- Dylemat sprawiedliwość czy równość (equity czy equality)